جزئیات دو سبد کالایی +مشمولان سبد رایگان کالا

جزئیات دو سبد کالایی +مشمولان سبد رایگان کالا
رئیس اداره بودجه امور تولید و بازرگانی معاون برنامه‌ریزی از نهایی نشدن رقم دقیق جامعه هدف دریافت سبدکالایی خبر داد و گفت: افراد تحت پوشش کمیته امداد و مددجویان این سبد را رایگان دریافت می‌کنند ولی هنوز در مورد کارمندان تصمیم‌گیری نشد.

به گزارش خبرگزاری شهرستان اسلامشهر (اسنا ) ، محمود ملکوتی‌خواه در گفت‌وگو با تسنیم در مورد بودجه در نظر گرفته شده برای دو سبد کالایی که رئیس جمهور از آن خبر داد بود، اظهار داشت: بودجه در نظر گرفته شده برای این کار هنوز به‌صورت دقیق مشخص نشده است زیرا بستگی به جامعه هدفی دارد که هنوز نهایی نشده است؛ بنابراین ابتدا باید جامعه هدف نهایی و سپس بار مالی آن تصویب شود.

 

وی در پاسخ به این سؤال که‌ آیا قرار است این سبدها به‌صورت رایگان در اختیار جامعه هدف قرار گیرد یا خیر، گفت: هنوز مشخص نیست که چه بخشی به‌صورت بلاعوض این سبد‌ها را دریافت می‌کنند و چه بخشی به‌صورت یارانه‌ای از این مسئله بهره می‌برند. اما مشمولان کمیته امداد، بهزیستی و مددجویان قرار است این سبدها را به‌صورت رایگان دریافت کنند ولی اینکه آیا برای کارمندان نیز بلاعوض باشد و یا اینکه ارزان‌تر و یارانه‌ای این سبدها را دریافت کنند مشخص نشده است.

 

رئیس اداره بودجه امور تولید و بازرگانی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی خاطرنشان کرد: در مورد آمار مددجویان حقوق‌بگیر کمیته امداد و تحت پوشش این کمیته، تناقض‌هایی وجود دارد و به‌گفته خودشان حدود ۱۱ میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند و بر اساس آمارهای دیگری حدود ۴ الی ۵ میلیون نفر است، بنابراین باید رقم دقیق این افراد و این اختلاف نظرها مشخص شود بعد در مورد بار مالی آن صحبت کرد.

 

ملکوتی‌خواه تصریح کرد: در این شرایط ابتدا باید آمار جامعه هدف و نحوه توزیع این سبد‌ها که رایگان باشد یا یارانه‌ای مشخص شود تا در مورد بار مالی و هزینه‌ آن تصمیم‌گیری کرد. البته کالاهایی که در این سبد قرار دارد همان کالاهایی است که سال گذشته توزیع شد از جمله برنج، روغن و گوشت و برخی کالاهای دیگر که هنوز نهایی نشده است، در مورد گوشت نیز هنوز نسبت به نوع کیفیت آن به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم.

 

به گزارش تسنیم، رئیس جمهور در دوشنبه هفته گذشته طی گفت‌وگوی تلویزیونی از توزیع دو سبد کالایی بین اقشار کم‌درآمد و کارمندان خبر داد که بر اساس گفته‌های امروز معاون برنامه ریزی، بهمن و اسفند امسال این دو سبد کالایی توزیع خواهد شد و منابع آن با ارقام و اعداد متناسب با قیمت کالاها توسط معاونت برنامه‌ریزی تأمین شد.

 

نوبخت در ادامه به این نکته اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت فراهم کننده کالاهای این دو سبد کالایی است و در جلسه‌ای که با این وزارتخانه داشتیم سازوکار تصویب شده است.

درباره نویسنده

781مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای 2016 پایگاه خبری تحلیلی تجرق. محفوظ است.